Konwertuj kaloria (IT) na metr siły gramowej

Proszę podać wartości poniżej do konwersji kaloria (IT) [cal (IT)] na metr siły gramowej [gf*m], lub Konwertuj metr siły gramowej na kaloria (IT).




Jak dokonać konwersji Kaloria (It) na Metr Siły Gramowej

1 cal (IT) = 426.934784049599 gf*m

Przykład: konwertuj 15 cal (IT) na gf*m:
15 cal (IT) = 15 × 426.934784049599 gf*m = 6404.02176074398 gf*m


Kaloria (It) na Metr Siły Gramowej Tabela konwersji

kaloria (IT) metr siły gramowej

Kaloria (It)

Kaloria (cal) jest jednostką energii tradycyjnie używaną do określenia ilości ciepła potrzebnego do podniesienia temperatury jednego grama wody o jeden stopień Celsjusza przy standardowym ciśnieniu atmosferycznym.

Historia/Pochodzenie

Kaloria została pierwotnie zdefiniowana w XIX wieku jako jednostka energii cieplnej w termodynamice. Historycznie była używana w dietetyce i fizyce, ale w dużej mierze została zastąpiona przez dżul w kontekstach naukowych. 'Mała kaloria' (cal) różni się od 'dużej kalory' (kcal), która jest powszechnie stosowana w etykietowaniu energii w żywności.

Obecne zastosowanie

Obecnie kaloria jest głównie używana w dietetyce do pomiaru zawartości energii w żywności i napojach, chociaż jednostka energii SI, dżul, jest coraz częściej preferowana w dziedzinach naukowych i technicznych.


Metr Siły Gramowej

Metr siły gramowej (gf·m) jest jednostką momentu siły lub momentu obrotowego, reprezentującą siłę jednego gram-siły działającą na odległości jednego metra od punktu obrotu.

Historia/Pochodzenie

Metr siły gramowej pochodzi z użycia gram-siły jako jednostki siły w systemie centymetr-gram-sekunda (CGS), używanym głównie w kontekstach naukowych i inżynieryjnych przed przyjęciem jednostek SI.

Obecne zastosowanie

Obecnie metr siły gramowej jest rzadko używany; ma głównie znaczenie historyczne lub w specyficznych niszowych zastosowaniach, gdzie nadal odnosi się do jednostek CGS, ale większość pomiarów momentu obrotowego wyraża się w jednostkach SI, takich jak niutonometry.



Konwertuj kaloria (IT) Na Inne Energia Jednostki