Konwertuj ekwiwalent oleju opałowego @baryłka (US) na kaloria (IT)
Proszę podać wartości poniżej do konwersji ekwiwalent oleju opałowego @baryłka (US) [foe] na kaloria (IT) [cal (IT)], lub Konwertuj kaloria (IT) na ekwiwalent oleju opałowego @baryłka (US).
Jak dokonać konwersji Ekwiwalent Oleju Opałowego @baryłka (Us) na Kaloria (It)
1 foe = 1524405273.7174 cal (IT)
Przykład: konwertuj 15 foe na cal (IT):
15 foe = 15 × 1524405273.7174 cal (IT) = 22866079105.761 cal (IT)
Ekwiwalent Oleju Opałowego @baryłka (Us) na Kaloria (It) Tabela konwersji
ekwiwalent oleju opałowego @baryłka (US) | kaloria (IT) |
---|
Ekwiwalent Oleju Opałowego @baryłka (Us)
Ekwiwalent oleju opałowego @baryłka (US) (foe) jest jednostką energii reprezentującą ilość energii zawartej w jednej amerykańskiej baryłce oleju opałowego, używaną do porównywania zawartości energii różnych paliw.
Historia/Pochodzenie
Jednostka foe pochodzi z przemysłu energetycznego i paliwowego, aby ustandaryzować pomiary energii, szczególnie w kontekście zużycia ropy i paliw, i jest używana od połowy XX wieku do rozliczeń i raportowania energii.
Obecne zastosowanie
Obecnie foe jest głównie używany w statystykach energetycznych, badaniach i raportach do kwantyfikacji i porównywania zawartości energii olejów opałowych i innych źródeł energii w spójny sposób.
Kaloria (It)
Kaloria (cal) jest jednostką energii tradycyjnie używaną do określenia ilości ciepła potrzebnego do podniesienia temperatury jednego grama wody o jeden stopień Celsjusza przy standardowym ciśnieniu atmosferycznym.
Historia/Pochodzenie
Kaloria została pierwotnie zdefiniowana w XIX wieku jako jednostka energii cieplnej w termodynamice. Historycznie była używana w dietetyce i fizyce, ale w dużej mierze została zastąpiona przez dżul w kontekstach naukowych. 'Mała kaloria' (cal) różni się od 'dużej kalory' (kcal), która jest powszechnie stosowana w etykietowaniu energii w żywności.
Obecne zastosowanie
Obecnie kaloria jest głównie używana w dietetyce do pomiaru zawartości energii w żywności i napojach, chociaż jednostka energii SI, dżul, jest coraz częściej preferowana w dziedzinach naukowych i technicznych.