Konwertuj funt-funt stopowy na kaloria (IT)
Proszę podać wartości poniżej do konwersji funt-funt stopowy [lbf*ft] na kaloria (IT) [cal (IT)], lub Konwertuj kaloria (IT) na funt-funt stopowy.
Jak dokonać konwersji Funt-Funt Stopowy na Kaloria (It)
1 lbf*ft = 0.323831553931404 cal (IT)
Przykład: konwertuj 15 lbf*ft na cal (IT):
15 lbf*ft = 15 × 0.323831553931404 cal (IT) = 4.85747330897105 cal (IT)
Funt-Funt Stopowy na Kaloria (It) Tabela konwersji
funt-funt stopowy | kaloria (IT) |
---|
Funt-Funt Stopowy
Funt-funt stopowy (lbf·ft) jest jednostką momentu obrotowego lub siły momentu, reprezentującą siłę jednego funta-siły zastosowaną w odległości prostopadłej jednego stopy od punktu obrotu.
Historia/Pochodzenie
Funt-funt stopowy pochodzi z systemu imperialnego jednostek, używanego głównie w Stanach Zjednoczonych, do ilościowego określania momentu obrotowego w kontekstach mechanicznych i inżynieryjnych przed powszechnym przyjęciem systemu SI.
Obecne zastosowanie
Obecnie funt-funt stopowy jest nadal używany w niektórych dziedzinach inżynierii, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, do pomiaru momentu obrotowego w zastosowaniach motoryzacyjnych, mechanicznych i strukturalnych, chociaż jednostka SI, niutonometr, jest bardziej powszechna na arenie międzynarodowej.
Kaloria (It)
Kaloria (cal) jest jednostką energii tradycyjnie używaną do określenia ilości ciepła potrzebnego do podniesienia temperatury jednego grama wody o jeden stopień Celsjusza przy standardowym ciśnieniu atmosferycznym.
Historia/Pochodzenie
Kaloria została pierwotnie zdefiniowana w XIX wieku jako jednostka energii cieplnej w termodynamice. Historycznie była używana w dietetyce i fizyce, ale w dużej mierze została zastąpiona przez dżul w kontekstach naukowych. 'Mała kaloria' (cal) różni się od 'dużej kalory' (kcal), która jest powszechnie stosowana w etykietowaniu energii w żywności.
Obecne zastosowanie
Obecnie kaloria jest głównie używana w dietetyce do pomiaru zawartości energii w żywności i napojach, chociaż jednostka energii SI, dżul, jest coraz częściej preferowana w dziedzinach naukowych i technicznych.