Konwertuj kaloria (IT)/sekunda na Btu (th)/godzina
Proszę podać wartości poniżej do konwersji kaloria (IT)/sekunda [cal/s] na Btu (th)/godzina [Btu(th)/h], lub Konwertuj Btu (th)/godzina na kaloria (IT)/sekunda.
Jak dokonać konwersji Kaloria (It)/sekunda na Btu (Th)/godzina
1 cal/s = 14295.5136848438 Btu(th)/h
Przykład: konwertuj 15 cal/s na Btu(th)/h:
15 cal/s = 15 × 14295.5136848438 Btu(th)/h = 214432.705272657 Btu(th)/h
Kaloria (It)/sekunda na Btu (Th)/godzina Tabela konwersji
kaloria (IT)/sekunda | Btu (th)/godzina |
---|
Kaloria (It)/sekunda
Kaloria na sekundę (cal/s) jest jednostką mocy, która reprezentuje tempo, w jakim energia w kaloriach jest przenoszona lub konwertowana na sekundę.
Historia/Pochodzenie
Kaloria, pierwotnie zdefiniowana jako ilość ciepła potrzebnego do podniesienia temperatury jednego grama wody o jeden stopień Celsjusza, była używana w różnych kontekstach, w tym w żywieniu i termodynamice. Użycie kalorii na sekundę jako jednostki mocy stało się powszechne w dziedzinach naukowych i inżynieryjnych do kwantyfikacji szybkości transferu energii przed przyjęciem jednostki SI, wata.
Obecne zastosowanie
Kaloria na sekundę jest głównie używana w badaniach naukowych, termodynamice i niektórych zastosowaniach inżynieryjnych do pomiaru mocy, szczególnie w kontekstach, gdzie transfer energii w kaloriach jest istotny. Jest mniej powszechna w codziennym użyciu, została w dużej mierze zastąpiona przez wata (W) w jednostkach SI.
Btu (Th)/godzina
Btu (th)/godzina jest jednostką mocy, która mierzy tempo transferu energii, konkretnie ilość energii cieplnej w jednostkach termicznych brytyjskich (Btu), dostarczanej lub zużywanej na godzinę.
Historia/Pochodzenie
Btu (th)/godzina pochodzi od jednostki termicznej brytyjskiej (Btu), tradycyjnej jednostki energii cieplnej, i była używana głównie w branżach grzewczych i energetycznych do określania stawek mocy cieplnej. Jej użycie sięga początku XX wieku jako standardowego miary w obliczeniach energii cieplnej.
Obecne zastosowanie
Obecnie Btu (th)/godzina jest używana głównie w branży ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), a także w ocenie zużycia energii i efektywności, do określania stawek mocy cieplnej urządzeń i systemów.