Konwertuj funt-stopka/sekundę na Btu (th)/godzina
Proszę podać wartości poniżej do konwersji funt-stopka/sekundę [lbf*ft/s] na Btu (th)/godzina [Btu(th)/h], lub Konwertuj Btu (th)/godzina na funt-stopka/sekundę.
Jak dokonać konwersji Funt-Stopka/sekundę na Btu (Th)/godzina
1 lbf*ft/s = 4.62933841081062 Btu(th)/h
Przykład: konwertuj 15 lbf*ft/s na Btu(th)/h:
15 lbf*ft/s = 15 × 4.62933841081062 Btu(th)/h = 69.4400761621592 Btu(th)/h
Funt-Stopka/sekundę na Btu (Th)/godzina Tabela konwersji
funt-stopka/sekundę | Btu (th)/godzina |
---|
Funt-Stopka/sekundę
Funt-stopka na sekundę (lbf·ft/s) to jednostka mocy reprezentująca tempo, w jakim wykonywana jest praca lub przenoszona jest energia, równoważna działaniu siły funtowa przez odległość jednego stopy na sekundę.
Historia/Pochodzenie
Funt-stopka na sekundę była używana głównie w kontekstach inżynieryjnych w systemie Imperialnym do ilościowego określania mocy, szczególnie w zastosowaniach mechanicznych i motoryzacyjnych, choć jest mniej powszechna niż inne jednostki, takie jak konie mechaniczne.
Obecne zastosowanie
Obecnie funt-stopka na sekundę jest rzadko używana; odnosi się głównie do danych historycznych lub konkretnych obliczeń inżynieryjnych związanych z jednostkami Imperialnymi, przy czym bardziej standardową jednostką mocy jest koń mechaniczny lub wat w jednostkach SI.
Btu (Th)/godzina
Btu (th)/godzina jest jednostką mocy, która mierzy tempo transferu energii, konkretnie ilość energii cieplnej w jednostkach termicznych brytyjskich (Btu), dostarczanej lub zużywanej na godzinę.
Historia/Pochodzenie
Btu (th)/godzina pochodzi od jednostki termicznej brytyjskiej (Btu), tradycyjnej jednostki energii cieplnej, i była używana głównie w branżach grzewczych i energetycznych do określania stawek mocy cieplnej. Jej użycie sięga początku XX wieku jako standardowego miary w obliczeniach energii cieplnej.
Obecne zastosowanie
Obecnie Btu (th)/godzina jest używana głównie w branży ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), a także w ocenie zużycia energii i efektywności, do określania stawek mocy cieplnej urządzeń i systemów.