Konwertuj MBtu (IT)/godzina na kaloria (th)/sekunda
Proszę podać wartości poniżej do konwersji MBtu (IT)/godzina [MBtu/h] na kaloria (th)/sekunda [cal(th)/s], lub Konwertuj kaloria (th)/sekunda na MBtu (IT)/godzina.
Jak dokonać konwersji Mbtu (It)/godzina na Kaloria (Th)/sekunda
1 MBtu/h = 70.0456668260038 cal(th)/s
Przykład: konwertuj 15 MBtu/h na cal(th)/s:
15 MBtu/h = 15 × 70.0456668260038 cal(th)/s = 1050.68500239006 cal(th)/s
Mbtu (It)/godzina na Kaloria (Th)/sekunda Tabela konwersji
MBtu (IT)/godzina | kaloria (th)/sekunda |
---|
Mbtu (It)/godzina
MBtu/h (Milion brytyjskich jednostek cieplnych na godzinę) jest jednostką mocy używaną do pomiaru szybkości transferu lub zużycia energii, szczególnie w branżach grzewczych, chłodniczych i energetycznych.
Historia/Pochodzenie
Jednostka MBtu/h pochodzi od brytyjskiej jednostki cieplnej (Btu), tradycyjnej jednostki energii cieplnej, z prefiksem 'Milion' wskazującym na dużą skalę pomiaru. Była używana głównie w Stanach Zjednoczonych i kontekstach przemysłowych do ilościowego określenia przepływu energii w systemach energetycznych i mocy.
Obecne zastosowanie
Obecnie MBtu/h jest używane w sektorze energetycznym do określania mocy grzewczej i chłodniczej, wskaźników produkcji energii oraz zużycia energii w zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych, szczególnie tam, gdzie zaangażowany jest duży transfer energii cieplnej.
Kaloria (Th)/sekunda
Kaloria (th)/sekunda (cal(th)/s) jest jednostką mocy, która reprezentuje tempo, w jakim transferowane lub konwertowane są kalorie termiczne na sekundę.
Historia/Pochodzenie
Kaloria (th), czyli kaloria termochemiczna, była historycznie używana do ilościowego określania energii w termodynamice i żywieniu. Jej zastosowanie w pomiarze mocy, takim jak cal(th)/s, pojawiło się w kontekstach naukowych, aby wyrazić tempo transferu energii termicznej przed przyjęciem wata jako standardowej jednostki SI.
Obecne zastosowanie
Obecnie cal(th)/s jest rzadko używany w praktyce naukowej, został w dużej mierze zastąpiony przez wata (W). Może nadal pojawiać się w specjalistycznych dziedzinach lub odniesieniach historycznych związanych z tempem transferu energii termicznej.