Konwertuj niutonometr/sekundę na Btu (IT)/godzina
Proszę podać wartości poniżej do konwersji niutonometr/sekundę [N*m/s] na Btu (IT)/godzina [Btu/h], lub Konwertuj Btu (IT)/godzina na niutonometr/sekundę.
Jak dokonać konwersji Niutonometr/sekundę na Btu (It)/godzina
1 N*m/s = 3.41214163513308 Btu/h
Przykład: konwertuj 15 N*m/s na Btu/h:
15 N*m/s = 15 × 3.41214163513308 Btu/h = 51.1821245269961 Btu/h
Niutonometr/sekundę na Btu (It)/godzina Tabela konwersji
niutonometr/sekundę | Btu (IT)/godzina |
---|
Niutonometr/sekundę
Jednostka mocy reprezentująca jeden niutonometr pracy wykonanej na sekundę, równoważna watowi.
Historia/Pochodzenie
Niutonometr/sekundę był używany w fizyce i inżynierii do ilościowego określenia mocy, szczególnie w kontekstach związanych z momentem obrotowym i pracą obrotową, zgodnie z jednostkami układu SI dla pracy i czasu.
Obecne zastosowanie
Przede wszystkim używany w inżynierii i fizyce do pomiaru mocy w systemach z momentem obrotowym i ruchem obrotowym, często wymiennie z watami w jednostkach SI.
Btu (It)/godzina
Btu (IT)/godzina (Btu/h) jest jednostką mocy, która mierzy tempo transferu energii, konkretnie ilość brytyjskich jednostek cieplnych (IT) przenoszonych na godzinę.
Historia/Pochodzenie
Btu (IT) pochodzi od brytyjskiej jednostki cieplnej używanej w Stanach Zjednoczonych i została ustandaryzowana do celów przemysłowych i inżynieryjnych. Notacja na jednostkę na godzinę stała się powszechna w zastosowaniach wymagających pomiaru mocy, szczególnie w systemach grzewczych i chłodniczych.
Obecne zastosowanie
Btu/h jest szeroko stosowane w branżach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) do określania pojemności urządzeń grzewczych i chłodniczych, a także w analizie energetycznej i termodynamice.