Konwertuj varas castellanas cuad na akra (badanie amerykańskie)
Proszę podać wartości poniżej do konwersji varas castellanas cuad [varas c.c.] na akra (badanie amerykańskie) [ac (US)], lub Konwertuj akra (badanie amerykańskie) na varas castellanas cuad.
Jak dokonać konwersji Varas Castellanas Cuad na Akra (Badanie Amerykańskie)
1 varas c.c. = 0.000172658958499424 ac (US)
Przykład: konwertuj 15 varas c.c. na ac (US):
15 varas c.c. = 15 × 0.000172658958499424 ac (US) = 0.00258988437749136 ac (US)
Varas Castellanas Cuad na Akra (Badanie Amerykańskie) Tabela konwersji
varas castellanas cuad | akra (badanie amerykańskie) |
---|
Varas Castellanas Cuad
Varas castellanas cuadra (varas c.c.) to tradycyjna hiszpańska jednostka miary powierzchni, używana głównie w kontekstach historycznych, reprezentująca określoną powierzchnię opartą na długości varas castellanas.
Historia/Pochodzenie
Varas castellanas była zwyczajową jednostką długości w Hiszpanii, sięgającą czasów średniowiecza, używaną do pomiaru ziemi i nieruchomości. Cuadra (blok lub obszar) wywodząca się z tej jednostki była używana w podziale ziemi i rejestrach nieruchomości w okresie kolonialnym oraz na obszarach wiejskich Hiszpanii.
Obecne zastosowanie
Obecnie varas castellanas cuadra jest w dużej mierze nieużywana i służy głównie jako odniesienie historyczne lub w kontekście historycznych pomiarów ziemi. Nie jest stosowana w nowoczesnych oficjalnych pomiarach ani konwersjach.
Akra (Badanie Amerykańskie)
Akra (badanie amerykańskie) to jednostka powierzchni używana głównie w pomiarze ziemi, równa 43 560 stóp kwadratowych lub około 4 046,86 metrów kwadratowych.
Historia/Pochodzenie
Akra pochodzi ze średniowiecznej Anglii jako miara powierzchni ziemi, którą można było uprawić w jeden dzień z pomocą wołów. Została standaryzowana w Stanach Zjednoczonych na podstawie systemu pomiarowego, zachowując swój tradycyjny rozmiar do celów pomiaru ziemi.
Obecne zastosowanie
Akra (badanie amerykańskie) jest nadal używana w Stanach Zjednoczonych w nieruchomościach, rolnictwie i planowaniu przestrzennym, szczególnie na obszarach wiejskich i rolniczych, choć system metryczny jest coraz bardziej powszechny na całym świecie.