Konwertuj tonf (UK) na funt stopa na sekundę kwadratową

Proszę podać wartości poniżej do konwersji tonf (UK) [tonf (UK)] na funt stopa na sekundę kwadratową [lb*ft/s^2], lub Konwertuj funt stopa na sekundę kwadratową na tonf (UK).




Jak dokonać konwersji Tonf (Uk) na Funt Stopa Na Sekundę Kwadratową

1 tonf (UK) = 72069.8710606745 lb*ft/s^2

Przykład: konwertuj 15 tonf (UK) na lb*ft/s^2:
15 tonf (UK) = 15 × 72069.8710606745 lb*ft/s^2 = 1081048.06591012 lb*ft/s^2


Tonf (Uk) na Funt Stopa Na Sekundę Kwadratową Tabela konwersji

tonf (UK) funt stopa na sekundę kwadratową

Tonf (Uk)

Jednostka siły równa sile wywieraną przez jedną długą tonę (2 240 funtów) pod standardową grawitacją, około 20 000 funtów-siły.

Historia/Pochodzenie

Tonf (długa) pochodzi z użycia długiej tony w Wielkiej Brytanii, głównie do celów inżynieryjnych i morskich, przed przyjęciem jednostek SI. Była używana do pomiaru siły w kontekstach, gdzie jednostki imperialne były standardem.

Obecne zastosowanie

Tonf (długa) jest w dużej mierze nieużywana we współczesnych kontekstach naukowych i inżynieryjnych, zastąpiona przez niuton. Może być nadal używana w niektórych historycznych lub niszowych zastosowaniach w Wielkiej Brytanii lub w systemach dziedzicznych.


Funt Stopa Na Sekundę Kwadratową

Funt stopa na sekundę kwadratową (lb*ft/s^2) jest jednostką siły reprezentującą siłę wywieraną przez masę jednego funta przyspieszaną o jeden stopień na sekundę kwadratową.

Historia/Pochodzenie

Ta jednostka pochodzi z systemu imperialnego, używanego głównie w Stanach Zjednoczonych, do pomiaru siły na podstawie funta jako jednostki masy i stopy jako jednostki odległości, z sekundami jako jednostką czasu. Jest powiązana z siłą funta (lbf), ale zawiera składnik odległości, co czyni ją jednostką pochodną w mechanice.

Obecne zastosowanie

Funt stopa na sekundę kwadratową jest rzadko używana w nowoczesnej praktyce; siła jest zazwyczaj wyrażana w funtach siły (lbf). Gdy jest używana, pojawia się w specyficznych kontekstach inżynierskich związanych z obliczeniami siły w jednostkach imperialnych, szczególnie w klasycznej mechanice i analizach inżynierskich.