Konwertuj funt (troy lub apteczny) na kilogram

Proszę podać wartości poniżej do konwersji funt (troy lub apteczny) [lb t] na kilogram [kg], lub Konwertuj kilogram na funt (troy lub apteczny).




Jak dokonać konwersji Funt (Troy Lub Apteczny) na Kilogram

1 lb t = 0.3732417216 kg

Przykład: konwertuj 15 lb t na kg:
15 lb t = 15 × 0.3732417216 kg = 5.598625824 kg


Funt (Troy Lub Apteczny) na Kilogram Tabela konwersji

funt (troy lub apteczny) kilogram

Funt (Troy Lub Apteczny)

Funt (troy lub apteczny) jest jednostką masy używaną głównie do wyrobów szlachetnych i kamieni szlachetnych, równą 12 uncjom lub około 373 gramom.

Historia/Pochodzenie

Funt troy pochodzi z średniowiecznego francuskiego miasta Troyes i był używany w handlu metalami szlachetnymi i kamieniami szlachetnymi. Funt apteczny był używany w aptekarstwie do ważenia leków i składników. Obie jednostki mają korzenie w średniowiecznych europejskich systemach pomiarowych.

Obecne zastosowanie

Funt troy nadal jest używany w przemyśle metali szlachetnych, zwłaszcza dla złota, srebra i kamieni szlachetnych. Funt apteczny jest w dużej mierze nieużywany, ale może być nadal odniesiony w kontekstach historycznych lub tradycyjnych praktykach.


Kilogram

Kilogram (kg) jest podstawową jednostką masy w Międzynarodowym Układzie Jednostek (SI), zdefiniowaną jako masa Międzynarodowego Prototypu Kilograma, cylindra z stopu platynowo-irydowego przechowywanego w Międzynarodowym Biurze Miar i Wag.

Historia/Pochodzenie

Kilogram został pierwotnie zdefiniowany w 1795 roku jako masa jednego litra wody. Później został przedstawiony jako standard platynowy w 1875 roku, znany jako Międzynarodowy Prototyp Kilograma, który służył jako globalny standard aż do 2019 roku.

Obecne zastosowanie

Obecnie kilogram jest zdefiniowany przez stałą Plancka, ustaloną na dokładnie 6.62607015×10⁻³⁴ dżulosekund, co zapewnia większą precyzję i stabilność pomiarów na całym świecie. Jest szeroko stosowany w nauce, przemyśle i handlu do pomiaru masy.



Konwertuj funt (troy lub apteczny) Na Inne Waga i masa Jednostki