Konwertuj Rupia Indonezyjska na Guilder Antylski Holenderskich
Proszę podać wartości poniżej do konwersji Rupia Indonezyjska [IDR] na Guilder Antylski Holenderskich [ANG], lub Konwertuj Guilder Antylski Holenderskich na Rupia Indonezyjska.
Jak dokonać konwersji Rupia Indonezyjska na Guilder Antylski Holenderskich
1 IDR = 9099.40625698324 ANG
Przykład: konwertuj 15 IDR na ANG:
15 IDR = 15 × 9099.40625698324 ANG = 136491.093854749 ANG
Rupia Indonezyjska na Guilder Antylski Holenderskich Tabela konwersji
Rupia Indonezyjska | Guilder Antylski Holenderskich |
---|
Rupia Indonezyjska
Rupia Indonezyjska (IDR) jest oficjalną walutą Indonezji, używaną do codziennych transakcji i wymiany pieniężnej na terenie kraju.
Historia/Pochodzenie
Rupia została wprowadzona w 1946 roku, aby zastąpić gulden z Holenderskich Indii Wschodnich. Przeszła różne reformy i redenominacje na przestrzeni lat, szczególnie po uzyskaniu niepodległości przez Indonezję i zmianach gospodarczych, w celu stabilizacji gospodarki i kontroli inflacji.
Obecne zastosowanie
Obecnie rupia jest szeroko używana w całej Indonezji do wszelkich form transakcji finansowych, w tym płatności gotówkowych, bankowości i transakcji cyfrowych. Pozostaje oficjalnym prawnie uznawanym środkiem płatniczym Indonezji.
Guilder Antylski Holenderskich
Guilder Antylski Holenderskich (ANG) jest oficjalną walutą byłych Antyli Holenderskich, używaną głównie na Curaçao, Sint Maarten oraz Bonaire, Saba i Sint Eustatius jako specjalne gminy Holandii.
Historia/Pochodzenie
Guilder został wprowadzony na Antylach Holenderskich w 1940 roku, zastępując holenderskiego guldera. Był powiązany z dolarem amerykańskim po stałym kursie aż do rozwiązania Antyli Holenderskich w 2010 roku, po czym Curaçao i Sint Maarten kontynuowały używanie guldera aż do przejścia na guldera karaibskiego i inne waluty.
Obecne zastosowanie
Obecnie Guilder Antyli Holenderskich (ANG) jest nadal używany na Curaçao i Sint Maarten jako ich oficjalna waluta, choć niektóre regiony przeszły na inne waluty lub są w trakcie tego procesu. Pozostaje uznawaną walutą w regionie karaibskim.